Странице

понедељак, 9. новембар 2020.

Atraktivni gosti do kraja festivala



 

Filmski festival Slobodna zona (5-10. novembar), osim u bioskopskim dvoranama ove godine ima i svoje onlajn izdanje. Nova platforma KinoKauch deo je ovogodišnjeg festivala, a hitovi evropske i svetske kinematografije sa titlovima na srpskom sada su na jedan klik do publike.

 

Organizatori vam nude kratak vodič kroz gledanje filmova iz vaših domova. Plaćanje filmova se vrši platnim karticama, a cena filma je $2.99 (što je oko 300 dinara i u rangu je sa prosečnom festivalskom cenom bioskopske karte). Film je dostupan 24 časa od trenutka iznamljivanja i može da se gleda sa pauzama. Potrebna je dobra internet konekcija.

 

Kako da gledajte Slobodnu zonu onlajn

 

Ove godine festival će goste ugostiti uživo, ali i onlajn. Pored Master klasova koji se održavaju preko Zoom platforme, govorni program Kompas Slobodne zone koji se, već osam godina, sastoji od filmskih projekcija i otvorenih diskusija koju pokreću filmovi, ima svoje uživo izdanje. Nakon završetka projekcija, u bioskopskoj sali Dvorane Kulturnog centra Beograda publici se pridružuju mnogobrojni kulturni radnici, filozofi, kulturolozi i društveni analitičari kako bi, zajedno diskutovali o određenim pojavama u društvu i aktuelnom trenutuku, sagledali moguća rešenja, argumentovali sukobljene stavove i pokrenuli inicijativu za aktivno učešće u svim sferama društvenog života. Kompas ove godine otvara aktuelne teme: porast korupcije, govoriće se o rastu i novom pritajenom jeziku desnice, o nestanku naših šuma i šta je ostalo od Titove zaostavštine. Urednicima ovogodišnjeg Kompasa (Ivan Milenković i Rajko Petrović) se pridružio i sociolog Vladimir Simović koji će sa svojim gostima predstaviti Deklaraciju o regionalnoj solidarnosti.

 

Panel diskusija nakon projekcije filma Šuma, nedelja, 8. novembar, DKC, 10:30

Učesnici programa: Ratko Ristić (profesor šumarskog fakulteta), Božena Stojić (Ministarstvo prostora), Mirko Popović (RERI – Regulatorni institut za obnovljivu energiju i životnu sredinu), Milica Rašić (filozofkinja, Niš).

 

Panel diskusija nakon projekcije filma: Umetnost sećanja, ponedeljak, 9. novembar, DKC, 10:30

Učesnici programa: Miroslav Keveždi (filozof, stručnjak za spomeničko nasleđe), Dragan Protić Prota (arhitekta i osnovač grupe Škart), Jelena Radenović (režiserka), Olga Manojlović Pintar (istoričarka).

 

DEKLARACIJA O REGIONALNOJ SARADNJI

 

Panel diskusija sa gostima, utorak, 10. novembar, onlajn: društvene mreže, sajt i Youtube kanal festivala

Urednik i moderator: Vladimir Simović

 

Učesnici: Rajko Grlić (reditelj), Katarina Peović (Radnička fronta), Igor Štiks (politički filozof, književnik), Luka Mesec (Levica), Maja Pelević (dramska spisateljica).

Нема коментара:

Постави коментар